مقالاتدکوراسیون

گلهای آپارتمانی; +35 مورد از بهترین گلهای آپارتمانی

تا به حال شده که دلتان برای طبیعت و بوی خوش گل و گیاهان تنگ شود؟ امروزه به دلیل دوری از طبیعت و سبزه‌زار، بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص خانم‌ها به فکر نگهداری از گل‌های آپارتمانی افتاده‌اند؛ اما کدام گل با شرایط خانه شما جور است؟
گل و گیاهان آپارتمانی انواع مختلفی دارند. برخی از این گل‌ها برای رشد به نور زیاد و برخی دیگر به‌راحتی در سایه به رشد و گسترش خود ادامه می‌دهند.

نگهداری از گلهای آپارتمانی

مجموعه ایران دکور تصمیم دارد برای آنکه بهترین انتخاب را هنگام خرید گل و گیاه آپارتمانی داشته باشید و خانه خود را با این گل‌های زیبا به آرامش برسانید، 35 نوع از گیاهان مناسب برای خانه را به شما عزیزان معرفی کند. پیشنهاد می‌دهیم در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین گل‌ های آپارتمانی کدام‌اند؟

نگهداری از گل‌ و گیاه در خانه باعث ایجاد فضای شاد و باطراوت می‌شود؛ زیرا گل‌ها انرژی‌های منفی را از محیط اطراف دور کرده و احساس خوبی را در انسان‌ها ایجاد می‌کنند.

درواقع باید بگوییم نگهداری از گل‌های آپارتمانی مانند نگهداری از کودک بسیار لذت بخش است؛ هرچند که متناسب با نیاز هر گیاه، باید نکاتی را در نگهداری از آن‌ها رعایت کنید. در زیر 35 مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی را نام می‌بریم:

ابیاری گل‌های آپارتمانی

 1. بنفشه آفریقایی
 2. سانسوریا
 3. ختمی چینی
 4. پتوس
 5. آنتوریوم
 6. گندمی
 7. شمعدانی
 8. ارکیده
 9. ساکلونت
 10. داوودی
 11. لاکی بامبو
 12. گلوکسینیا
 13. کاکتوس خرفه‌ای
 14. کاملیا
 15. پپرومیا
 16. کاکتوس کریسمس
 17. زاموفیلیا
 18. سرخس شمشیری
 19. دراسنا
 20. فیکوس
 21. لیندا
 22. شفلرا
 23. نخل اریکا
 24. آلوئه‌ورا
 25. گازمانیا
 26. آگلونما
 27. برگ عبایی
 28. دیفن‌باخیا
 29. هدرا انگلیسی
 30. پرسیاوشان
 31. نخل شامادورا
 32. اسپاتی‌فیلوم
 33. کالاتیا
 34. شاخ گوزنی
 35. برگ‌انجیری

به‌طورکلی دکوراسیون و رنگ‌های موجود در آن تاثیر فراوانی روی روحیه اعضای خانواده دارد. درواقع علاقه‌مندان به گل‌وگیاه با نگهداری از گیاهان آپارتمانی قادرند فضای بی‌روح و خشک خانه را به یک محیط دلنشین و آرامش‌بخش تبدیل کنند. در ادامه ویژگی‌های برخی از این گل‌ها را شرح می‌دهیم.

گل بنفشه آفریقایی

یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی، بنفشه آفریقایی است. این گل زیبا تنوع رنگی بالایی داشته و به نور زیاد و غیرمستقیم برای رشد نیاز دارد؛ به همین دلیل بهتر است آن را مقابل تابش نور مستقیم خورشید قرار ندهید؛ زیرا برگ‌های حساس آن می‌سوزند. آبیاری این گل به دلیل حساسیت ریشه‌ها به آب زیاد، کمی متفاوت است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره فرق مبل کلاسیک و سلطنتی را بخوانید.

مراقبت از گلهای آپارتمانی

اغلب گلخانه داران با قراردادن گلدان درون آب، آن را از طریق زهکشی‌های زیر گلدان آبیاری می‌کنند. برای رشد بهتر این گل نیز بهتر است از خاک‌برگ استفاده کنید. جهت خرید انواع گلدان دکوری مشاهده سایت ایران دکور را به شما پیشنهاد می کنیم.

گیاه سانسوریا

اگر تجربه‌ای در نگهداری از گل‌وگیاه ندارید، سانسوریا ایده بسیار خوبی برای شماست. این گیاه زیبا با برگ‌های شمشیری و چرمی خود، ظاهر متفاوتی با دیگر گیاهان آپارتمانی دارد.

نور لازم گل‌های آپارتمانی

سانسوریا از گیاهان مقاوم است و به‌سختی از بین می‌رود. این گیاه در نور کم به‌خوبی رشد می‌کند و به آبیاری کمی نیاز دارد. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این گیاه زیبا، تصفیه هوا، اکسیژن سازی و ازبین‌بردن سموم موجود در هواست.

گل ختمی چینی

این گل زیبای خانگی به رنگ‌های نارنجی، قرمز، آبی و سفید پرورش می‌یابد. زادگاه ختمی چینی به نواحی نیمه‌گرمسیری و معتدل برمی‌گردد؛ ازاین‌رو برای رشد به رطوبت نیاز دارد.

 مراقبت از گل‌های آپارتمانی در منزل

اغلب این گل آپارتمانی به‌صورت بوته‌ای یا درختچه‌ای رشد می‌کند و بسیار جذاب است. برای نگهداری از این گیاه به رطوبت خاک توجه کرده و دمایی بین 10 الی 20 درجه سانتی‌گراد را برای آن فراهم کنید.

گل آنتوریوم

یک گیاه خاص آپارتمانی با عمر کوتاه، آنتوریوم است. برگ و گل‌های این گیاه زیبا قبلی شکل هستند و اغلب گل‌های آن براق و چرمی دیده می‌شوند. این گیاه برای رشد به خاکی همواره خیس نیاز دارد.

  بهترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی (شیک، جدید و زیبا)

البته در نیمه دوم سال نیاز آنتوریوم به آب کمتر است. به طور کلی یکی از گل‌های آپارتمانی حساس به سرما، آنتوریوم نام داشته که برگ‌های سمی نیز دارد.

گیاه پتوس

احتمالا پتوس را در هر خانه‌ای دیده باشید؛ زیرا این گیاه به هر شرایطی مقاوم است و به‌راحتی در خانه دوام می‌آورد. پتوس برگ‌های قلبی شکلی دارد و در انواع ابلق و سبز پرورش می‌یابد. این گیاه به نور کمی نیاز دارد و هر زمان که خاک آن خشک شد باید آبیاری شود.

نور طبیعی لازم برای گل‌های آپارتمانی

گل شمعدانی

پرطرفدارترین گیاه آپارتمانی شمعدانی است. این گل زیبا همواره انسان را یاد خاطرات کودکی و خانه مادربزرگ‌ها می‌اندازد و خاطرات خوشی را برای آن یادآوری می‌کند.

انواع گل‌های آپارتمانی

برگ‌های شمعدانی مخملی هستند و گل‌های آن با رنگ‌های متنوعی همچون قرمز، صورتی و نارنجی پرورش می‌یابند. به‌طورکلی این گیاه عمر طولانی داشته و برای رشد به نور مستقیم آفتاب، هوای خنک و خشک نیاز دارد.

گل ارکیده

گل ارکیده یکی از متنوع‌ترین انواع گل‌های آپارتمانی با بیش از 50 هزار گونه مختلف است. گونه فالانوپسیس یکی از مشهورترین گونه‌های این گل زیباست که دارای گلبرگ‌های پروانه‌ای شکل و شاپرکی است. این گیاه برای رشد به شرایط خاصی نیاز دارند.

خاک مناسب برای گل‌های آپارتمانی

به همین دلیل بهتر است آن را مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اگر از گل ارکیده به‌خوبی نگهداری کنید، سالی یکبار شاهد گلدهی آن هستید.

گیاه گندمی

یکی از انواع گل‌های آپارتمانی محبوب، گل گندمی یا عنکبوتی است. این گیاه با برگ‌های افشان خود نسبت به شرایط نامساعد مقاومت دارد و به‌راحتی پرورش می‌یابد. برای رشد بهتر این گیاه، آن را در محیط روشن قرار دهید و خاک گیاه را کمی مرطوب نگه دارید. با این کار گل آپارتمانی زیبای شما شاداب می‌ماند و به‌خوبی به رشد خود ادامه می‌دهد.

گل داوودی

اگر دکوراسیون خانه شما از رنگ‌های سرد تشکیل شده است و قصد دارید به آن رنگ بدهید، نگهداری از گل داوودی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این گیاه پرطرفدار و زیبا در رنگ‌های صورتی، قرمز، بنفش و سفید در طبیعت یافت می‌شود. اغلب گلخانه داران نوع پاکوتاه و متراکم این گل را برای نگهداری در خانه پیشنهاد می‌دهند.

گل‌های آپارتمانی و مراقب از انها

گل گلوکسینیا

زیبایی این گل برزیلی به‌قدری زیاد است که هرکسی را محو تماشای خود می‌کند. این گل منحصربه‌فرد از آن دسته گل‌های آپارتمانی است که برای نگهداری در خانه و محیط‌های بسته پرورش می‌یابد.

  10 نمونه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه فوق العاده زیبا

ساقه گل گلوکسینیا کوتاه و گل‌های آن بزرگ و مخملی هستند؛ ازاین‌رو جلوه ویژه‌ای را به دکوراسیون داخلی آپارتمان ها می‌دهد. به‌طور‌کلی این گیاه برای رشد به نور زیاد و مستقیم و همچنین خاک‌های اسیدی نیاز دارد.

گل اسپاتی فیلوم

این گیاه بدون شک آسان‌ترین روش نگهداری را در میان گیاهان آپارتمانی دارد. این گیاه زیبا با شرایط نوری متفاوتی خود را وفق می‌دهد و به رطوبت بالا و آبیاری متوسط نیاز دارد. گل اسپاتی فیلوم با برگ‌های سبز تیره و گل‌های سفید خود، هوا را به‌خوبی تصفیه می‌کند.

گل کاملیا

کاملیا از آن دسته گیاهانی است که در منطقه آسیای شرقی پرورش‌یافته است. این گل به‌صورت درختچه‌ای رشد می‌کند و برگ‌هایی همیشه سبز دارد. از لحاظ ظاهری این گل شبیه به گل رز دیده می‌شود و به دلیل رنگی که دارد به گل رز زمستانی معروف است.

مواظبت از گل‌های آپارتمانی

به‌طورکلی برای پرورش گل کاملیا باید آن را پشت پنجره قرار دهید و رطوبت و هوای معتدل را برای آن فراهم کنید.

گل کاکتوس کریسمس

یکی از انواع کاکتوس‌ها و گل‌های آپارتمانی که هنگام کریسمس گل می‌دهد، گل کاکتوس کریسمس نام دارد. این‌گونه از گل کاکتوس با ساقه‌های نازک و سبزرنگ خود، گل‌هایی به رنگ قرمز، زرد و بنفش می‌دهد. ارتفاع این گل پس از رشد کامل به 60 سانتی‌متر می‌رسد و با رنگ‌های زیبایی که دارد، محیط خانه را گرم و صمیمی می‌کند.

  بهترین ایده دکوراسیون پشت تلویزیون چوبی و ساده 2024

گیاه سرخس شمشیری

اگر به دنبال یک گیاه آپارتمانی می‌گردید که گل نداشته باشد و به‌صورت برگساره‌ای رشد کند، سرخس بهترین انتخاب برای نگهداری در خانه است. این گل دوست‌داشتنی با برگ‌های ریز و خوش‌رنگ خود، خانه را بسیار زیبا کرده و سموم موجود در هوای خانه را دفع می‌کند. به‌طورکلی سرخس برای رشد به محیط مرطوب با نور غیرمستقیم نیاز دارد.

انواع گل‌های آپارتمانی برای خانه

سخن آخر

نگهداری از گلهای آپارتمانی در خانه باعث می‌شود که روح تازه‌ای را بگیرید و بانشاط و شاداب شوید. مجموعه ایران دکور سعی خود را بر این داشت که در این مقاله با معرفی بهترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی، به دکوراسیون خانه شما جلوه ویژه‌ای دهد. هم چنین برای مشاهده و خرید استند دکوری گل می توانید به فروشگاه ایران دکور مراجعه نمایید.

این گل‌های زیبا به‌راحتی در محیط‌های بسته ماندگاری دارند و با تصفیه هوا، اکسیژن سازی و دفع سموم موجود در محیط خانه، خواب راحتی را برای اعضای خانواده به وجود می‌آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا