مقالات

10 ایده چیدمان دراور جدید 2024 | چیدمان روی دراور عروس

چیدمان اتاق خواب یکی از مهم ‌ترین مراحل چیدمان خانه برای زوج‌ های جوان به شمار می ‌رود. به علاوه تمیز و مرتب بودن اتاق خواب با همه وسایل ریز و درشتش نیز اهمیت زیادی دارد. چیدمان دراور، کمد و کشوها به صورت درست و حرفه ‌ای، در مرتب بودن اتاق تاثیر بسیاری خواهد داشت و علاوه بر انکه با اصول مخصوص به خودشان می‌ تواند همه وسایل را به درستی در خود جای دهند، به زیبایی و خاص بودن فضای اتاق خواب هم می ‌افزایند. در ادامه این مطلب شما را با ایده ‌هایی برای چیدمان دراور عروس (تزیین دراور اتاق خواب) آشنا می‌ کنیم. پس با ما همراه باشید.

10 ایده چیدمان دراور جدید

1. ظرف استوانه ‌ای برای چیدمان دراور

ظرف های استوانه ‌ای از وسایلی هستند که می ‌توانید برای مرتب کردن وسایلتان و همچنین برای چیدمان روی دراور از آن ‌ها استفاده کنید. به این صورت که برس‌ های حالت دهنده مو، برس‌ های آرایشی و لوازم آرایشتان را درون آن‌ ها قرار دهید. همچنین برای آن که ظاهر جذاب ‌تری داشته باشند، می ‌توانید داخلشان را با دانه‌ های قهوه، شن‌ های رنگی، مروارید یا هر چیز دیگری که مانند أن باشد و دوستش دارید، پر کنید. این دانه ‌ها برای آن است که برس و لوازم آرایشی مرتبتر درون لیوان شیشه ‌ای قرار بگیرند.

همچنین می ‌توانید پدهای آرایشی، پنبه و گوش پاک ‌کن‌ ها را درون ظرف‌ های شیشه ‌ای دردار قرار بدهید. اگر در بازار نتوانستید ظرف مخصوصی برای این کار پیدا کنید تا با آنها چیدمان دراور (تزیین دراور) و میز آرایشتان را تکمیل کنید، از باکس یا ظرف ‌های درب‌دار که مخصوص آشپزخانه است هم استفاده کنید.

مراکز فروش دراور بسیار زیاد ولی پراکنده اند؛ به همین دلیل بازدید حضوری تنوع بالایی از این کالا به صورت یکجا و متمرکز، به راحتی امکان پذیر نیست. اما باید به این نکته توجه داشت که دراور یکی از وسایلی است که در صورت اطمینان از کیفیت و مشخصات ظاهری، می‌ توان آن را با آسودگی کامل، به صورت غیر حضوری سفارش داد.

چیدمان روی دراور

2. نظم دهنده ‌ها

نظم دهنده ‌ها نیز از وسایل بسیار خوبی هستند که در نظم دادن و چیدمان دراور به شما کمک می ‌کنند. شما می‌ توانید با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب ساده و مدل دراور، نظم دهنده ‌ای را تهیه کنید که با فضای اتاق هارمونی داشته باشد.

با کمک این نظم ‌دهنده و بعد از آنکه هر کدام را در کشو یا طبقه ‌های مخصوص به خودشان قرار دادید، می ‌توانید لوازم آرایشی، کرم‌ها، لاک، عطر و وسایل کوچکتان را داخل بخش‌ های مختلف نظم دهنده قرار دهید. یادتان باشد که به غیر از تزیین قسمت بیرونی دراور یا میز توالت، چیدمان دراور به فضاهای داخلی آن نیز مربوط می‌ شود.

3. سینی چوبی برای چیدمان دراور عروس (تزیین دراور عروس)

برای داشتن چیدمان دراور دخترانه جذاب و زیبا، شما می‌ توانید از یک سینی چوبی خاص و شیک استفاده کنید. برای این منظور کافی است آن را در گوشه دراور خود قرار دهید. سپس روی آن یک یا دو لیوان سرامیکی سفید یا هر رنگ و متریالی که به دکوراسیون اتاق خوابتان ست باشد، بگذارید و داخلش برس ‌های آرایشی و مدادهای آرایشی را قرار دهید.

همچنین می ‌توانید عطرهای کوچک، ساعت و حلقه خود را روی سینی و در کنار لیوان‌ ها قرار دهید. این نکته را هم اضافه کنیم که هر وسیله دکوری هم برای این سینی چوبی چیدمان روی دراور را تکمیل می ‌کند.

چیدمان دراور عروس

4. چیدمان دراور با گلدان و گیاهان طبیعی

قرار دادن یک گلدان کوچک با گل ‌های طبیعی در گوشه دراور یکی دیگر از ایده‌ های جذابی است که می ‌توانید برای چیدمان روی دراور به کار ببرید. همچنین می ‌توانید از گیاهانی که برای اتاق خواب مناسب هستند، نیز برای چیدمان دراور استفاده کنید. یادتان باشد که هر گیاهی به مراقبت‌ و فاکتورهای خاصی برای سلامت و زندگی بهتر نیاز دارد. پس اگر فکر می‌ کنید زمان یا حوصله مراقبت از این موجودات زنده سبز را ندارید، می‌ توانید از گیاهان مصنوعی برای چیدمان روی دیوار استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله لیست جهیزیه کامل عروس در سال 1402 را حتما مطالعه کنید.

5. سبدهای کوچک

استفاده از سبدهای فلزی مدرن و شیک یا سبدهای چوبی یا حصیری از ایده‌ های خاص دیگری است که برای چیدمان روی دراور می ‌توانید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید کش سر، گیره و انواع کرم را درون سبد قرار دهید. همچنین چیدن کتاب‌ های مورد علاقه ‌تان درون این سبدها ایده‌ ای خاص و جذابی است که چشم هر بیننده را به خود جذب می ‌کند.

دکور دراور عروس

6. کشوهای نظم دهنده

کشوهای کوچک و نظم دهنده یکی دیگر از وسایلی هستند که شما می ‌توانید آن را برای چیدمان روی دراور قرار دهید و وسایل مختلفی مانند لوازم آرایشی، گیره و کش سر، ساعت و پدهای آرایشی را درون کشوها قرار دهید. این کشوها به صورت باکس ‌های پارچه ‌ای و نمدی یا حتی چوبی نیز به فروش می ‌رسند. حتی خودتان هم می‌ توانید با رنگ کردن یا کاغذ کادو پیچیدن دور جعبه‌ های مقوایی دور ریختنیتان این نظم دهنده‌ ها را برای خودتان بسازید.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید آینه کنسول به ایران دکور مراجعه نمایید.

7. پایه نگهدارنده کلاه برای چیدمان دراور عروس

اگر از افرادی هستید که به کلاه علاقه دارید و از آنها به دفعات زیادی استفاده می‌کنید، می‌توانید برای داشتن چیدمان روی دراور از پایه نگهدارنده کلاه استفاده کنید و یک یا دو عدد از کلاه‌ های خود را روی آن قرار دهید. حتی خودتان هم با دیدن نمونه‌ های زیبا و ساده‌ می‌توانید نمونه‌ های مشابه را با هزینه کمتر بسازید.

پایه نگهدارنده کلاه برای چیدمان دراور عروس

8. شمع

شمع از عناصری است که از آن در فضاهای مختلف خانه استفاده می ‌شود و به جذاب شدن فضا کمک می ‌کند. بنابراین شما هم می ‌توانید از شمع‌ های عطری و شیک برای چیدمان روی دراور در اتاق خواب خود استفاده کنید. برای آن که دراور شما جذاب‌ تر شود، می  ‌توانید این شمع‌ ها را بر روی سینی آینه‌ ای و یا سینی که با دراور هارمونی داشته باشد قرار دهید و آن را روی دراور بگذارید. پیشنهاد می‌ کنیم فقط از شمع به عنوان وسیله تزیینی استفاده نکنید و با روشن کردن آنها در طول شب، خواب آرامی به خود هدیه دهید.اگر برای تزیین اتاق خواب عروس به دنبال ایده هستید می توانید به مقاله ی “تزیین اتاق خواب عروس” مراجعه نمایید.

  چیدمان قفسه کتاب: +6 ایده چیدمان قفسه کتاب

9. بشقاب سرامیکی

ساعت، حلقه، کلید و اکسسوری‌ های مختلف شخصی از وسایلی هستند که هر روز مورد استفاده قرار می‌ گیرند و چون بعد از بازگشت به خانه و یا قبل از خواب آن‌ ها را در می ‌آوریم و روی دراور می ‌گذاریم، ممکن است با کمی بی ‌دقتی به راحتی گم شوند! علاوه بر آن برای جلوگیری از شلوغ و به هم ریخته شدن چیدمان دراور می ‌توانید یک بشقاب سرامیکی کوچک و شیک روی دراور بگذارید و تمام این اکسسوری‌ ها را در آن قرار دهید تا زمانی که نیازشان دارید هم در دسترستان قرار بگیرند.

10. جا جواهری

یکی دیگر از وسایلی که برای چیدمان روی دراور می ‌توانید استفاده کنید، جا جواهری و یا آویز اکسسوری است. بهتر است مدلی از این وسیله که متناسب با دراور و سبک اتاق خوابتان باشد را تهیه کنید و آن را بر روی دراور قرار دهید تا بتواند نگهدارنده اکسسوری‌ های عزیزتان باشد.

برخی از سوالات رایج:

از چه وسایلی می توان برای تزیین دراور اتاق خواب استفاده کنیم؟

سینی چوبی - چیدمان دراور - سبد های کوچک - کشوهای نظم دهنده - شمع - بشقاب سرامیکی - جا جواهری

از ظرف استوانه ‌ای چگونه می توان برای تزیین دراور استفاده کرد؟

ظرف های استوانه ‌ای از وسایلی هستند که می ‌توانید برای مرتب کردن وسایلتان و همچنین برای چیدمان روی دراور از آن ‌ها استفاده کنید. به این صورت که برس‌ های حالت دهنده مو، برس‌ های آرایشی و لوازم آرایشتان را درون آن‌ ها قرار دهید. همچنین برای آن که ظاهر جذاب ‌تری داشته باشند، می ‌توانید داخلشان را با دانه‌ های قهوه، شن‌ های رنگی، مروارید پر کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا